Perre megy az Apple-lel egy amerikai tini, 1 milliárd dollárt követel
A 18 éves Ousmane Bah szerint az Apple bolti arcfelismerő rendszere hibásan azonosította őt egy ügyben, ami miatt később letartóztatták, pedig azt mondja, ártatlan.
A 18 éves Ousmane Bah szerint az Apple bolti arcfelismerő rendszere hibásan azonosította őt egy ügyben, ami miatt később letartóztatták, pedig azt mondja, ártatlan.
Hosszú ideje kísérleteznek már az arcfelismeréses technológiával Kínában, tökéletesnek azonban még most sem mondható. Ezt egy friss, és nagyon kellemetlen eset is bizonyítja.
A REAL-f még csak egy kis cég, de rövid időn belül nagyon ismert lehet: emberi arcról mintázott maszkokat készítenek, de olyanokat, mintha valakikről lenyúzták volna őket.
A Washington Dulles nemzetközi repülőtéren elsők között vezették be a biometrikus azonosításra alkalmas arcfelismerő technológiát. És milyen jól tették: három nappal azután, hogy üzembe helyezték, el is csípték az első szélhámost.
Jó ideje kiterjedt megfigyelőrendszer pásztázza Kína publikus helyszíneit. A mindent látó “szemek” rövidesen az iskolákban is megjelennek, a cél pedig ugyanaz: látni akarják, mit csinál egy diák, ha nem a tanárra figyel éppen.
Az arcfelismerést használó technológia nem egy területen mutatta már meg előnyeit. Most épp a kínaiaknál vizsgázik kitűnőre: egy több tízezer érdeklődőt vonzó koncert résztvevői között sikerült azonosítania egy körözés alatt álló személyt, emberi beavatkozás nélkül.
A moszkvai térfigyelő kamerák hálózata – többek között – a városi lakóhelyek 95 százalékára rálát. A rendszerhez most arcfelismerést adnak hozzá, amely nem is csak a személyazonosság meghatározására képes.
Megvásárolta az arcfelismerő szoftverfejlesztéséről ismert PittPatt vállalatot a Google internetes óriás, amely a közösségi hálón akar terjeszkedik új szolgáltatásával, a Google+ portállal.
Tavaly év végén az észak-karolinai rendőrség az autópályán megengedettnél nagyobb sebességgel száguldó gépkocsiról szemből készített fotó segítségével azonosította egy kettős gyilkosság menekülő elkövetőjét. A fotón látható rendszám alapján egy lehajtónál el is fogták az illetőt. Az azonosításhoz az amerikai Szövetségi Nyomozó Irodának (FBI) az ott már kísérletképpen rendszerbe állított új arcfelismerő berendezését használták.